Technikum
Kinematograficzno-
Komputerowe

im. Krzysztofa Kieślowskiego

22 825 02 52
00-625 Warszawa, ul. Polna 7


sukcesy uczniów

sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

sukcesy w roku szkolnym 2017/2018

Julia Stąsiek, Agata Kozłowska - kl. 1d

Konkurs wiedzy o muzyce

Agata Kozłowska i Julia Stąsiek zdobyły pierwsze miejsca w szkolnym konkursie wiedzy o polskiej muzyce. Konkurs był organizowany w ramach projektu "Muzykalna szkoła".
Maksymilian Korpacki, kl. 2c

Czytelnik roku

Nagrodę dla czytelnika roku zdobył Maksymilian Korpacki, który nie tylko czytał z zapałem w zaciszu domowym, ale uczestniczył także w spotkaniach szkolnego klubu czytelniczego. Gratulujemy.
Dominika Baranowska - kl. 1b

"W drodze"

Dominika Baranowska zdobyła pierwsze miejsce w konkursie "W drodze" organizowanym przez naszą szkołę z okazji Dnia Patrona. Miejsce drugie zdobyła Kornelia Hałas z kl. 2b, a trzecie uczeń klasy 2a Mateusz Jusiński. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Nina Zajączkowska - 2c, Bartosz Wielądek - 1b

Najwyższa średnia ocen

Wśród uczniów Technikum Kinematograficzno-Komputerowego nie brakuje bardzo zdolnych osób. W roku szkolnym 2017/2018 najwyższą średnią zdobyli: Nina Zajączkowska (wśród gimnazjalistów) i Bartosz Wielądek (wśród uczniów technikum). Serdecznie gratulujemy wysokich wyników.
Angelika Szor, kl. 2c

Najwyższa frekwencja

W naszej szkole doceniamy uczniów, którzy są zmotywowani do nauki i obowiązkowi. Takie cechy ma na pewno Angelika Szor, która zdobyła nagrodę za najwyższą frekwencję w roku szkolnym 2017/2018. Gratulujemy.
Klasa 1b

Konkurs na dekorację

Klasa 1b w roku szkolnym 2017/2018 zdobyła nagrodę za najlepsze dekoracje. Co miesiąc mogliśmy podziwiać prawdziwe dzieła sztuki, które były tworzone przez uczniów tej klasy. Gratulujemy.
Klasa 1d

Nagroda dla klasy

Klasa 1d otrzymała nagrodę za zaangażowanie i bardzo dobre zachowanie. Uczniowie tej klasy bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły w roku szkolnym 2017/2018, brali udział w wielu przedsięwzięciach i tworzyli dobrą atmosferę. Doceniamy, że już pierwszej klasie poczuli się ważną częścią społeczności Technikum Kinematograficzno-Komputerowego. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy tego wyróżnienia.
Julia Stąsiek - kl. 1d

XXVI POWIATOWY KONKURS MUZYCZNY STARE BABICE

Nasz uczennica zdobyła 3. miejsce w konkursie muzycznym organizowanym przez Studio Muzyczne i Prywatną Szkołę Muzyczną w Starych Babicach. Szczegóły: http://www.wilkomirski.org.pl/ Gratulujemy.
Uczniowie klas 3c, 1a i 1d

Wernisaż prac "Herbert: zapiski wizualne"

W Ogrodzie Starej Prochowni SCEK przy ulicy Boleść 2 można zobaczyć prace naszych uczniów, uczestników Warsztatów Fotodokumentalnych "Herbert: zapiski wizualne" już w czwartek. To niezwykła okazja, żeby zobaczyć poezje oczami młodych fotografów. Gratulujemy wszystkim twórcom.
Klaudia Łokietek (2b), Amelia Rusinek (2d), Zuzan

Irena Sendlerowa - kobieta bohater

Uczennice naszej szkoły zajęły 3 miejsce w konkursie "Irena Sendlerowa - kobieta bohater" organizowanym przez CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Klasa 2b i 2c

#ReportażDziała

Z ogromną radością informujemy, iż grupa uczniów z klasy 2B i 2C w składzie: Alicja Niemiec, Zuzanna Ogrodowczyk, Kornelia Hałas, Karolina Koczara, Martyna Marusa, Julia Pelc, Milena Besowska, Barbara Masłowska, Maciej Ząbik i Iga Błońska pod opieką p. Anieli Januś wygrała konkurs na projekt społeczny #ReportażDziała. Reportaż napisany przez uczniów dotyczący pomocy dzieciom uchodźców z Ośrodka dla Cudzoziemców na warszawskim Targówku został doceniony przez jury konkursu. W nagrodę uczniowie wezmą udział w warsztatach z profesjonalnej realizacji projektów oraz będą uczestnikami gali Finału Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 20 maja. Więcej informacji: https: //reportazdziala. com/2018/04/25/konkurs-reportazdziala-rozstrzygniety/#more-1467 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
A. Ortyl, K. Dajek, M. Ochman z 1d i A. Szubiński

Śródmiejski konkurs talentów

Uczniowie technikum Adam Ortyl, Kazimierz Dajek, Marcin Ochman z 1d i Albert Szubiński z 1c pod opieką p. Sylwii Dębowskiej przygotowali film na konkurs organizowany przez Śródmiejski Dom Kultury. Etiuda o naszym mieście zdobyła Brązową Wenę. Gratulujemy!
Alicja Dudek - 3a

Konkurs recytatorski "KOLUMBON"

W konkursie "Kolumbon" nasza uczennica Alicja Dudek zdobyła wyróżnienie. "Kolumbon" to inicjatywa młodzieży, która dzięki wsparciu Dzielnicy Śródmieście zorganizowała konkurs poświęcony twórczości pokolenia Kolumbów.
Julita Cieślak-klasa 3d

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2017/2018

I miejsce Złota Wena za pracę plastyczną "Autobiografia Matisse'a
Kalina Główka-klasa 3b

konkurs literacki

Uczennica naszej szkoły zdobyła wyróżnienie za własny wiersz. Gratulujemy.
Agata Kozłowska-klasa 1d

konkurs literacki

Uczennica naszej szkoły zdobyła wyróżnienie za własny wiersz. Gratulujemy.
Nagranie płyty STM w studio nagrań TKK

Nagranie płyty

W studio nagrań Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ul. Polnej, Śródmiejski Teatr Muzyczny działający w MDK-u na Łazienkowskiej, zrealizował projekt powstały z inicjatywy Naczelnika Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście, Pana Łukasza Kasprzaka. Soliści teatru wzięli udział w nagraniu wyjątkowej płyty będącej podsumowaniem dziewięciu lat działalności zespołu, która równocześnie stanie się pierwszym krokiem w stronę jubileuszu dziesięciolecia w 2019 roku. Na płycie znalazło się 13 utworów z tytułów światowego repertuaru zrealizowanych w latach 2013-2017 ("Jesus Christ Superstar", "Grease", "Miss Saigon", "Skrzypek na dachu", "Footloose") oraz zapowiedź najnowszej premiery w 2018 roku, musicalu "Spamalot czyli Monty Python i Święty Graal".

sukcesy w roku szkolnym 2016/2017

klasa 3C,3A i 3B - najlepsze!

Najwyższa punktacja - Testy gimnazjalne kl.III

Testy gimnazjalne w kwietniu napisali najlepiej uczniowie: j.polski- kl.3A ( śr.88.1%) historia, WOS- kl.3C ( śr.70%) matematyka - kl.3C ( śr.70%) przedmioty przyrodnicze -kl.3C( śr.67,1%) j.angielski - zakres podstawowy i rozszerzony- kl.3B ( śr. 87.9 oraz 75.6%)
Agata Stawicka- klasa 3A

Najwyższa średnia ocen końcowych dla uczennicy Gim.36

Najwyższą średnią ocen końcowych w roku 2016/17 może pochwalić się Agata Stawicka z kl. 3A- jej średnia ocen wynosi 5.94. Gratulujemy imponującego wyniku!
Uczniowie klasy 3C

Najwyższa średnia ocen końcowych 2016/17

Zwycięzcami w tym konkursie są uczniowie klasy 3c. Uczniowie wywalczyli w szkole I miejsce - ich średnia ocen to... 5.02! Gratulacje!
Karolina Kupiec- klasa 3A

Najlepszy wynik testu gimnazjalnego kl.3

Karolina Kupiec napisała najlepiej test gimnazjalny, zdobyła największą ilość punktów i tym samym zajęła pierwsze miejsce w szkole. Z testu z j.polskiego, WOS-u, matematyki oraz j.angielskiego otrzymała 100%. Gratulujemy!
L.Boruta, F.Flatow, Cz. Szerewicz - klasa 3C

FINAŁ Konkursu Kings

W finale Konkursu KINGS organizowanym przez Politechnikę Warszawską znaleźli się nasi uczniowie z klasy 3C i otrzymali: wyróżnienie I stopnia: Cz. Szerewicz wyróżnienie II stopnia: L.Boruta i F. Flatow. Serdecznie gratulujemy!
Jan Molski - klasa 3B

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY Mikr-Off-On (Łódź)

Uczeń naszej szkoły Jan Molski wziął udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Dla Dzieci i Młodzieży MIKR-OFF-ON , który odbył się w Łodzi w Centrum Zajęć Pozaszkolnych. We wspaniałym stylu zajął II miejsce i zdobył srebrny mikrofon. Konkurs odbywał się pod patronatem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Związku Artystów i Kompozytorów Polskich ZAIKS. Wielkie brawa dla Janka!
Alicja Husar - klasa 3B

ASTERIADA 2017

Ala Husar otrzymała wyróżnienie w Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej. Co roku przyjeżdża do Domu Kultury WŁOCHY ponad 3 tys. uczestników w wieku 7-26 lat z całego województwa. Poziom występów był bardzo wysoki, konkurencja ogromna. Gratulujemy serdecznie !
U.Szewczuk,A.Gwiazda,J.Powała - 3c,3b,3a

Wojewódzki Konkurs Conoce Espana ( XI edycja)

Jak co roku nasi uczniowie brali udział w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez XXXIV LO im. Cervanesa pod Patronatem Biura Edukacji. Przed uczennicami stało niezwykle trudne zadanie, wymagało od uczestników znajomości kultury, geografii , tradycji , zwyczajów Hiszpanii, a ponadto konkurencja była ogromna, gdyż w konkursie w tym roku brało udział aż 38 gimnazjów! Nasze uczennice - U. Szewczuk, A. Gwiazda i J. Powała zdobyły drużynowo 3 miejsce- gratulujemy!
Agata Stawicka - 3a

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2017 - Snowboard Big Air

26 lutego 2017 uczennica naszej szkoły Agata Stawicka (3a) zdobyła złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem. Agata pokonała rywalki w kategorii Snowboard Big Air.Sukces Agaty pokazuje, że laury sportowe mogą iść w parze z wysokimi wynikami w nauce dzięki wytrwałości i pasji. Z całego serca gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji sportowej.
L. Boruta,F. Flatow, C. Szerewicz - klasa 3C

KINGS- Matematyczne Wyzwanie

W dobie internetu, konsoli, gier i tysiąca różnych aktywności nauka dla ucznia może często schodzić na dalszy plan. Dlatego powstał Kings - obecnie najszybciej rozwijający się projekt edukacyjny w Europie Środkowo – Wschodniej, w którym biorą również udział uczniowie naszego gimnazjum. Celem projektu jest zmotywowanie młodych ludzi do angażowania się w aktywności związane z matematyką. Projekt realizowany jest w 6 największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi. Pierwszy etap konkursu odbył się 5.02.2017 na Politechnice Warszawskiej. Ucz. klasy 3c: Laura Boruta, Filip Flatow, Cezary Szerewicz zdobyli max. liczbę punktów i przeszli do kolejnego etapu. Gratulujemy i trzymamy kciuki !
Grupa uczniów z kl. 3c i 3b

VIII Szkolny Turniej Antyreklamy. Reklama na opak.

6 lutego odbyła się kolejna edycja konkursu na antyreklamę. Zwycięstwo i I miejsce zdobyły ex aequo: zespół w składzie, Filip Flatow i Michał Wituszyński z klasy 3c oraz zespół z klasy 3b w składzie: Jan Molski, Zosia Wronecka, Agata Kozłowska, Asia Dzieniowska i Oliwia Kuniszewska. Obydwa zespoły niezwykle interesująco pokazały otaczającą rzeczywistość i okiem kamery wypatrzyły wszystko to, czego na co dzień nie dostrzegamy! Drugie miejsce zdobyły ex aequo zespół z klasy 3c oraz z klasy 3b. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja klasy 3a. Wszystkim laureatom gratulujemy.
Krystian Boguta, Cezary Szerewicz - klasa 3C

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Na Temat Zdrowia

Dwóch uczniów z kl.3C - K.Boguta i Cz. Szerewicz zajęli V miejsce ( poziom gimnazjalny) w Ogólnopolskim Konkursie na temat zdrowia i jego ochrony organizowany przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. Test pisali uczniowie dn. 17.11.2016 r. Ponadto wyróżnienie otrzymali : U.Klimczewska, A. Kęciek, K.Fużyńska, W.Kostrzewa, I. Siborenko, F.Flatow, M. Wituszyński, L.Boruta, K. Kwaśniewska, K. Krzykowski,J. Nalewajka, P. Kusiak, G. Ciemniewska, O.Szałasińska. Serdecznie gratulujemy!
Jan Molski - klasa 3B

Konkurs recytatorski- Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów

Jan Molski na prestiżowym konkursie w kategorii RECYTACJA WIERSZA organizowanym corocznie w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów zdobył Złotą Wenę za recytację wiersza Gałczyńskiego "Zaczarowana dorożka". Wyróżnienie w tej kategorii przypadło w udziale Janowi Kietlińskiemu z kl. 3D. Gratulujemy zwycięstwa!
Kaja Czarnecka - klasa 1 D

Szkolny Konkurs Literacki interpretujący aforyzm

Spośród 10 prac uczniów klas 1 zgłoszonych na Szkolny Konkurs Literacki Jury postanowiło przyznać I m. ucz. kl. 1 D Kai Czarneckiej. II miejsce zajęła praca Filipa Perkowskiego z kl.1 C , a III m. należy do Andrzeja Pazio- Wlazłowskiego. Jury postanowiło przyznać też wyróżnienie dla Klaudii Sękowskiej z kl. 1A Gratulujemy!
Klasa 1d i 3c

Quiz "Odeszli w 2016"

2 listopada jak co roku wspominaliśmy zmarłych w ostatnim roku. Na zakończenie spotkania delegacje uczniów z każdej klasy wypełnili karty pracy, w których musieli wykazać się wiedzą o biografiach i osiągnięciach wybranych osób. W tym roku wspominaliśmy m. in. Andrzeja Wajdę, Bogusława Kaczyńskiego, Sonię Rykiel. Wyniki konkursu: I miejsce - klasa 3c, 1d - otrzymują 10 punktów w konkursie Superklasa II miejsce - klasa 2a, 3a, 3d - otrzymują 9 punktów w konkursie Superklasa III miejsce - klasa 1b, 1c, 2b - otrzymują 8 punktów w konkursie Superklasa Gratulujemy
Kornelia Hałas - 1b

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Novice Basic A w łyżwiarstwie figurowym

Gratulacje dla uczennicy klasy 1b Kornelii Hałas, która zajęła drugie miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w klasie Novice Basic A w łyżwiarstwie figurowym. Nasza uczennica od wielu lat ciężko trenuje w klubie MKL Łódź. Determinacja tego sportowca jest przykładem dla innych i zachętą do uprawiania sportu. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
A. Łukasiewicz 2a, Z. Gontarska, I. Laskowiecka 2

Konkurs wiedzy filmowej

Klasy drugie o zainteresowaniach dziennikarsko-filmowych wzięły udział w Konkursie wiedzy filmowej. Uczniowie musieli m.in. wskazać jak najwięcej filmów z lat 20. XX wieku, podać tytuły filmów z imieniem bohatera czy wymienić aktorów z filmów Patrona. Najlepsze okazały się Zuzanna Gontarska (2d), Aleksandra Łukasiewicz (2a), Izabella Laskowiecka (2d). Dziewczęta w nagrodę wybiorą się do kina Iluzjon na jeden z repertuarowych filmów. Gratulujemy i zachęcamy do poszerzania wiedzy filmowej.
E.Knap (1c), P. Krzeczkowska (3a), J. Kucia (2a)

Tabliczka mnożenia na czas

30 września był VI Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszego gimnazjum sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia na czas. Najlepszy wynik uzyskała Elza Knap z klasy I c - 13 sekund, drugie miejsce zajęła Paulina Krzeczkowska z III a - 13, 5 sekundy, a trzecie Jakub Kucia z klasy II a - 13, 58 sekundy. Gratulujemy!

sukcesy w roku szkolnym 2015/2016

K. Adler, A. Stawicka, I. Troć

Najwyzsza średnia ocen końcoworocznych

Najwyższą średnią ocen w klasach III udało się zdobyć Konradowi Adlerowi - 5.83 W klasach drugich najwyższą średnią otrzymała Agata Stawicka - 5.42,
a w klasach I najwyższa średnia ocen końcoworocznych należy do Izabeli Troć - 5.47.
Wyżej wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Maurycy Broszkiewicz- Krzyżanowski - klasa 3B

I miejsce - najwyższa liczba punktów z egzaminu gimnazjalnego

Maurycy otrzymał najwyższą liczbę punktów z egzaminu gimnazjalnego klas III- wynosi ona - 191 /200 pkt. Serdecznie gratulujemy!!!
Filip Flatow - klasa 2C

Międzyszkolny Konkurs o Marii Skłodowskiej-Curie

Gimnazjum nr 38 zorganizowało już VI edycję Międzyszkolnego Konkursu- tym razem jego tytuł był nieco odmienny: Film reklamujący sylwetkę M. Skłodowskiej- Curie i jej dokonania. Filip Flatow za swój filmik reklamowy otrzymał wyróżnienie II stopnia. Serdecznie gratulujemy!!!
Jan Pasik, Przemek Sulej- klasa 3A

Warszawski Konkurs Filmowy "Młodzi o Warszawie"

Dwaj chłopcy z klasy 3A otrzymali WYRÓŻNIENIE w Warszawskim Konkursie zorganizowanym przez Instytut Innowacji. Ich praca scenopisarska została doceniona i na podstawie tego młodzieńczego dzieła zrealizowano film. Serdecznie gratulujemy!!!
Jan Pasik - klasa 3A

Ogólnopolski Konkurs- Epizod z Historii Najnowszej w komiksie

Konkurs ogólnopolski zorganizowało Biuro Edukacji Publicznej IPN. Komiks ucznia z kl.3A wybrano spośród 184 nadesłanych na ten konkurs prac i przyznano mu I miejsce. Gratulujemy!!!
P.Wąsowska ( 3a), H.Trzcińska (2a)

English Ace

P.Wąsowska i H. Trzcińska otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie English Ace- XVI edycja. Uczennice rozwiązywały trudny test wielokrotnego wyboru, który sprawdzał kompetencje językowe uczniów. Gratulujemy!!!
Faustyna Polak, Paulina Wąsowska - klasa 3a

Ogónopolski konkurs „Trzy kolory mojego świata” - album fotograficzny

Uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsce w kategorii album fotograficzny w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 36 im. K.Kieślowskiego w Łodzi i Muzeum Kinematografii.
Julia Janiak, Ludwika Sieczkowska, Ewelina Wrzosek

Ogónopolski konkurs „Trzy kolory mojego świata” - etiuda filmowa

Uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsce w kategorii etiuda filmowa w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 36 im. K.Kieślowskiego w Łodzi i Muzeum Kinematografii. Drugie miejsce zajęli Jan Pasik i Przemysław Sulej. Wszyscy nagrodzeni uczniowie - kl.3a. Serdecznie gratulujemy!
Olivier Sobota- Szamocki - klasa 3B

Konkurs na najlepszą recenzję filmową

Olivier zdobył I miejsce w międzyklasowym konkursie dziennikarskim na najlepszą recenzję filmową za recenzję filmu FUNNY GAMES . Serdecznie gratulujemy!
Julia Janiak - klasa 3A

Ogólnopolski Konkurs Literacki miesięcznika WOBEC

Konkurs został zorganizowany przez redakcję miesięcznika WOBEC oraz Związek Literatów Polskich - do Gdańska nadesłano ponad 800 prac. Jury konkursu oceniało opowiadania młodzieży w przedziale wiekowym od 13 do 26 lat. Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że JULIA JANIAK z kl.3a otrzymała wyróżnienie za opowiadanie pt.TO KONIEC. Spośród tak wielkiej liczby nadesłanych prac opowiadanie Julii zostało dostrzeżone i wyróżnione - gratulujemy z całego serca!!!
Daniel Ostrowski ( 3a) i Jakub Kocman( 2e)

Międzyszkolne zawody w badmintona

Chłopcy D. Ostrowski i J.Kocman zajęli 3 miejsce w Międzyszkolnych zawodach w badmintona. Spośród wielu zawodników im udało się w duecie zdobyć to zaszczytne miejsce. Jesteśmy z nich dumni- gratulujemy zwycięstwa!
Karolina Kupiec - klasa 2a

Konkurs na najciekawszą okładkę książki

Uczennica klasy 2a Karolina Kupiec zwyciężyła w konkursie plastycznym na najciekawszą okładkę książki. Karolina wybrała lekturę "Wiedźmin". Serdecznie gratulujemy. Zwycięskie prace można zobaczyć na parterze naszego gimnazjum.
Oliwia Kuniszewska - klasa 2b

Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Hiszpańskojęzycznej

Oliwia Kuniszewska zajęła III miejsce w IV Międzygimnazjalnym Warszawskim Konkursie Poezji Hiszpańskojęzycznej. Oliwia przygotowała wiersz "PODEROSO CABALLERO ES DON DINERO"
Zuzanna Kurpiewska - kl. 2a,Jan Kietliński - kl.2

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Pół żartem, pół serio o marzeniach"

W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorski "Pół żartem, pół serio o marzeniach" zorganizowanym już po raz siódmy przez VII L. O. im. Stanisława Kostki Potockiego Zuzanna Kurpiewska z klasy 2a została wyróżniona za interpretację wiersza "Marzenie"C. K. Norwida, a Jan Kietliński z klasy 2d zdobył trzecie miejsce za zaprezentowany z wdziękiem i humorem wiersz A. Bursy "Chciałbym być poetą" . Gratulacje!!!
Zespół FORTE Bis

X Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2016

Nasz szkolny chór zdobył Brązową Wenę w kategorii zespołów w X Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów 2016. Chór do zwycięstwa poprowadziła p. Grażyna Byczkowska. Serdecznie gratulujemy.
Alicja Husar - klasa 2b

X Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2016

Uczennica klasy 2b Alicja Husar zdobyła Złotą Wenę w kategorii solistów w X Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów 2016. Alicja wyśpiewała sobie nagrodę piosenkami z lat 80. Serdecznie gratulujemy.
Anna Traczyk - 3B

szkolny konkurs literacki

Konkurs literacki pt. "Książka, która zmieniła moje życie" został rozstrzygnięty!. Do konkursu szkolnego zgłoszono 13 prac. Po naradach JURY przyznało następujące miejsca: I miejsce: Anna Traczyk z kl. 3B II miejsce : Ofelia Paczosa z kl. 3B III miejsce: Ludwika Sieczkowska i Agnieszka Merta z kl.3A gratulujemy!!!
Maria Serej(1a), Michalina Kozanecka (1d)

Oskarowe przewidywania

Uczniowie klas dziennikarsko-filmowych wzięli udział w szkolnym konkursie na wytypowanie zwycięzców nagród popularnie nazywanych Oskarami. Zwyciężyły pierwszoklasistki - Maria Serej i Michalina Kozanecka. Dziewczętom udało się poprawnie wyłonić trzech zwycięzców spośród pięciu kategorii branych pod uwagę w konkursie. W nagrodę uczennice otrzymały oskarowe hity na DVD. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłorocznych typowaniach
J.Pasik,P.Sulej - klasa 3A

Konkurs scenopisarski

Dwóch uczniów z klasy 3a dostało się do II etapu warszawskiego konkursu filmowego organizowanego przez INSTYTUT INNOWACJI. Prace scenopisarskie chłopców zostały wybrane spośród setek uczniów gimnazjalnych na terenie Warszawy. Do II etapu dostało się łącznie 6 gimnazjalistów z wielu szkół stołecznych. Na podstawie scenariuszy pisanych pod okiem profesjonalistów w II etapie ( hotel Marriott, 24.01)zostaną stworzone etiudy filmowe, które będzie można obejrzeć na You Tube. Zwycięzcom gratulujemy!!!
Karol Żurawski - klasa 3c

Spektakl "Krakowiacy i Górale" na 250. lat Teatru Wielkiego Opery Narodowej

21 listopada miała miejsce niezwykła premiera w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. 250 młodych ludzi (w tym nasz uczeń Karol Żurawski) wystawiło własną wersję "Krakowiaków i Górali". Bardzo się cieszymy, że Karol miał okazję zobaczyć, jak wygląda tak poważne przedsięwzięcie od środka. Tym bardziej cieszy nas ta informacja, że Karol grał jedną z głównych ról i poradził sobie świetnie. Owacje na stojąco były jak najbardziej zasłużone. Gratulujemy
Artur Żabiński - klasa 1C

konkurs plastyczny- Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów

ARTUR ŻABIŃSKI otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. Zaskoczyłaś mnie Warszawo, czyli zmieniam się ja, zmieniasz się ty..." organizowanym przez Dom Kultury Muranów. Praca konkursowa została przygotowana pod kierownictwem p. Anety Olszewskiej-Kołodziejskiej. Arturowi serdecznie gratulujemy!!!
Zuzanna Kurpiewska - klasa2a

W ogrodzie pamięci

Jak co roku w naszej szkole poloniści zorganizowali konkurs recytacji wierszy patriotycznych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tegorocznej edycji - "W ogrodzie pamięci" zwyciężyła Zuzanna z bardzo emocjonalną recytacją wiersza K. K. Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim". Serdecznie gratulujemy
Delegacja uczniów z kl.3c

szkolny konkurs ODESZLI w 2015

W szkolnym konkursie ODESZLI , organizowanym w naszym gimnazjum już po raz trzeci, przyznano następujące nagrody: I miejsce - klasa 3c, II miejsce - klasa 2c, III miejsce - klasa 3E. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji przygotowanej przez Panią A. Jernat mieli za zadanie wykazać się wiedzą o znanych osobach z różnych dziedzin nauki i sztuki, które odeszły w roku 2015 zostawiając po sobie znaczące dzieła. Konkurs jak co roku związany jest ze Świętem Zmarłych. Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!!!
Olivier Sobota- Szamocki - klasa 3B

konkurs dziennikarski- reportaż

JURY przyznało już miejsca za najlepszy reportaż na temat: " Byłem na Poveglii", oto one: 1. Olivier Sobota- Szamocki - kl.3B 2. Julia Kita - kl.2D 3. Daniel Woszczek - kl.2D i Oliwia Pietrucha - kl.2A Gratulujemy!!!
Julia Zawistowska - klasa 1D

konkurs dziennikarski - najlepszy wywiad

W międzyklasowym konkursie dziennikarskim przyznano następujące miejsca za najciekawszy wywiad: 1. Julia Zawistowska 2. Małgorzata Żach 3. Wiktoria Milewska oraz 2 wyróżnienia: Aleksander Pietrusiński i Ewa Wolska Gratulujemy!!!

sukcesy w roku szkolnym 2014/2015

uczniowie z KLASY 1B

NOWY konkurs na superklasę i supersalę 2014/2015

Uczniowie z klasy 1b wygrali wyprzedzając pozostałe klasy w całorocznych wyścigach i zdobyli wielce szanowny tytuł SUPERKLASY I SUPERSALI! Pod każdym względem okazali się najlepsi. Gratulujemy!!!
M.Sobień, H.Drózd, P. Wrzeszykowska klasa 3a

PRYMUSI 2014/2015

Najwyższe średnie ocen otrzymali w roku szk. 2014/2015: I miejsce: Magda Sobień - 5.76 II miejsce:Hubert Drózd - 5.72 III miejsce: Paula Wrzeszykowska- 5.58 Trzeba dodać, że w tym roku aż 30 uczniów ma średnią 5 i powyżej 5 ! Serdecznie gratulujemy!!!
uczniowie 1C

Łebska Klasa!!!

Uczniowie z klasy 1c znów powtórzyli sukces z półrocza - otrzymali tytuł ŁEBSKIEJ KLASY ze średnią ocen 4.35 ! Zaraz za nimi biegnie klasa 1b ze średnią ocen 4.25, a tuż za nimi- klasa 3a - 4.19 ! Gratulujemy!
Alicja Wiercińska - klasa 3b

testy gimnazjalne klas III

Ala Wiercińska napisała najlepiej testy gimnazjalne klas III w kwietniu. Otrzymała łączną pkt za wszystkie testy - 186. II miejsce w szkole zajął Wiktor Jagodowicz z 3c - 178 pkt, a III miejsce- Jędrzej Kubica z 3c - 166 pkt. Serdecznie gratulujemy!
K. Żurawski, J. Ventroni, J. Zińczuk-Tarasewicz

Spektakl "Krakowiacy i Górale" na 250. lat Teatru Wielkiego w Warszawie

Trzej uczniowie naszej szkoły oraz ubiegłoroczna absolwentka Wiktoria Ventroni zostali zakwalifikowani do spektaklu, który będzie częścią obchodów 250-lecia polskiego teatru publicznego.
Krzysztof Loranty - klasa 1a

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Janie Pawle II

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o papieżu Polaku. W tym roku najlepszy wynik w szkole osiągnął uczeń klasy 1a - Krzysztof Loranty. Dodatkowo cieszymy się, że Krzysztof znalazł się w pierwszej 20, pokonując kilka tysięcy innych uczniów gimnazjów w Polsce. Serdecznie gratulujemy.
A. Wójcik,J. Kita, M. Rybacki - klasa 1d

Prezentacja "Moja filmowa pasja"

Uczniowie klasy 1d w ramach warsztatów filmowych przygotowywali prezentacje i plakaty na wybrany przez siebie temat z zakresu wiedzy filmowej. Najlepsza okazała się prezentacja Agnieszki Wójcik, która przygotowała subiektywny przegląd najlepszych scen z filmu "Życie Adeli". Drugie miejsce przypadło ex aequo Julii Kicie i Mateuszowi Rybackiemu za prace o ulubionych aktorach. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale także tym uczniom, którzy udowodnili swoją prawdziwą filmową pasję, przygotowując prace konkursowe.
Jan Pasik - klasa 2a

BEP IPN Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie

Jan Pasik z kl.2a otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na komiks historyczny. Jest to już III edycja konkursu - w tym roku nadesłano aż 370 prac. Jury dostrzegło i doceniło dzieło Jasia pt. Niedźwiedź Wojtek wśród wielu ciekawych komiksów. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i nagrody rzeczowej !!!
Jakub Wierzejski - klasa 2d

Wioślarski Tytan Warszawy

Kuba zakwalifikował się do Finału konkursu organizowanego przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie.Uczniowie będą rywalizować o nagrodę główną dla swojej szkoły, jaką jest ergometr wioślarski Concept II. Gratulujemy i trzymamy kciuki 10 czerwca!!!
O. Sobota- Szamocki, O.Paczosa - klasa 2B

Międzyklasowy Konkurs Dziennikarski- najlepsza recenzja

Olivier Sobota- Szamocki otrzymał I nagrodę za najlepszą recenzję filmową. Natomiast I miejsce za recenzję książkową zajęła Ofelia Paczosa. W konkursie brali udział uczniowie klas dziennikarsko- filmowych z kl.1-2. Gratulujemy!
J.Dymitrowska,P.Święcicka -2A, O.Paczosa - 2B

Parodia literacka- międzyklasowy konkurs dziennikarski

J. Dymitrowska , P. Święcicka oraz O. Paczosa zdobyły ex aequo I miejsce w międzyklasowym konkursie dziennikarskim pt. PARODIE CIEKAWE- PAWEŁ I GAWEŁ. Zdobywcom I miejsca serdecznie gratulujemy!
Jakub Zińczuk-Tarasewicz - kl. 2b

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Uczeń klasy 2b Jakub Zińczuk-Tarasewicz dostał się do grupy, która pomagała przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. To filmowe wydarzenie odbyło się w kinie Muranów w Warszawie w dniach 8-10 maja 2015. Festiwal poświęcony jest narodowi żydowskiemu jako tematowi filmów w wielu krajach. Ta niezwykła współpraca pozwoliła Jakubowi przyjrzeć się dużej, międzynarodowej imprezie od kulis, spotkać twórców czy stawić czoła nieoczekiwanym sytuacjom. Serdecznie gratulujemy udziału w festiwalu.
Daniel Woszczek - klasa 1D

Międzyklasowy Konkurs Dziennikarski- Świat okiem owada

Daniel Woszczek został zwycięzcą Międzyklasowego Konkursu Dziennikarskiego ( kl.1a, 1d) pt. ŚWIAT OKIEM OWADA. Serdecznie gratulujemy!!!
Lusia Sieczkowska,Ryszard Niziński - klasa 2a

Międzyszkolny Konkurs Literacko-Filmowy

L.Sieczkowska oraz R.Niziński z 2a otrzymali 3 miejsce w MIędzyszkolnym Konkursie - KIEŚLOWSKI-OPISYWANIE ŚWIATA. W zmaganiach brali udział uczniowie z 5 szkół gimnazjalnych ( 24 uczniów). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Maurycy Broszkiewicz-Krzyżanowski klasa 2b

Konkurs na etiudę filmową - Warszawa-światła

Maurycy Broszkiewicz- Krzyżanowski otrzymał wyróżnienie na konkursie filmowym organizowanym przez Gimnazjum nr36 w Łodzi. Jego etiuda pt. Warszawa-światła podobała się jurorom, choć konkurencja była wyjątkowa- zgłoszono wiele prac. Maurycemu dziękujemy i gratulujemy!
Zuzanna Byliniak - klasa 1d

Międzyszkolny konkurs fotograficzny Z MIASTA

Zuzia Byliniak otrzymała III miejsce w konkursie międzyszkolnym w kategorii FOTOGRAFIA- z miasta. Konkurs inspirowany jest filmem Kieślowskiego pt. Z miasta Łodzi. W zmaganiach brało udział wielu uczniów, w tym 16 uczniów z naszego gimnazjum. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymały również : J. Kita i N. Rabenda z kl. 1d. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 36 w Łodzi. Serdecznie gratulujemy!
Maurycy Broszkiewicz-Krzyżanowski, kl.2b

Konkurs wiedzy z zakresu fizyki "Lwiątko"

Maurycy Broszkiewicz-Krzyżanowski z klasy 2b zdobył 1 miejsce w szkolnym etapie konkursu Lwiątko. Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze, wymaga nie lada wiedzy i umiejętności z dziedziny fizyki. Gratulujemy Maurycemu i życzymy dalszych sukcesów.
Karolina Kupiec, kl. 1a

Konkurs wiedzy z zakresu fizyki "Lwiątko"

Uczennica klasy 1a Karolina Kupiec zdobyła 2 miejsce w szkolnym etapie konkursu Lwiątko. Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze, wymaga nie lada wiedzy i umiejętności z dziedziny fizyki. Sukces tym większy, że Karolina pokonała niemal wszystkich starszych od siebie uczniów. Gratulujemy.
Filmowcy z klasy 2b

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2015

Uczniowie klasy 2b Maurycy Broszkiewicz-Krzyżanowski, Olivier Sobota-Szamocki i Jakub Zińczuk-Tarasewicz zdobyli wyróżnienie w konkursie organizowanym przez władze dzielnicy Warszawa Śródmieście w kategorii film. W tym roku zadaniem młodych filmowców było uchwycenie piękna kolorowej Warszawy. Nasi uczniowie filmem "Światła"zdobyli wyróżnienie.
Jan Pasik -klasa 2a

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO

Jan Pasik zdobył II miejsce w prestiżowym konkursie recytatorskim - to już VI edycja. Przedstawił wiersz J. Tuwima pt.NA NOŻE. Organizatorem tego konkursu jest XXXVIII L.O.im.Stanisława Kostki Potockiego.Finał odbył się w Pałacu w Wilanowie. Gratulujemy !!!
zespół wokalny FORTE BIS

XIV Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej

Zespół wokalny kierowany przez Panią Grażynę Byczkowską FORTE BIS zdobył II miejsce! Serdecznie gratulujemy!
Alicja Husar

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2015

Ala Husar z kl.1b zajęła w tym roku 1 miejsce w Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów i otrzymała ZŁOTĄ WENĘ! Zaś zespół wokalny kierowany przez Panią Grażynę Byczkowską otrzymał wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy !
uczniowie klasy I D

szkolny konkurs karaoke-Dzień Językowy

Klasa 1D zajęła I miejsce w szkolnym konkursie KARAOKE za zaśpiewanie piosenki WE ARE YOUNG! II miejsce zajęły klasy 2a i 2b, zaś III miejsce 1b i 3c. Wszyscy gratulujemy zwycięzcom!
O.Sobota,D.Ostrowski,D.Orlik,M.Wyczółkowska

recenzenci projektu KINO W TRAMPKACH

15 uczniów brało udział w eliminacjach do konkursu i Festiwalu filmowego KINO W TRAMPKACH. Uczniowie : O.Sobota-Szamocki, D. Ostrowski,D,Orlik,M. Wyczółkowska okazali się najlepsi i tym samym zakwalifikowali się do udziału w II edycji Festiwalu, który odbędzie się w czerwcu. Na liście rezerwowej znaleźli się także W. Aleszko i P. Sulej ( 2a), natomiast w grupie festiwalowej dla młodszych uczniów będą pracować : Ł.Grudzień i K. Loranty ( 1d). Wszystkim serdecznie gratulujemy !
Sebastian Stachowski - klasa 2a

Konkurs plastyczny SEN O WARSZAWIE

Sebastian Stachowski otrzymał nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym w XXV-lecie Samorządności Warszawskiej.Spośród ponad 1000 prac JURY wyłoniło tylko 7 nagród i 1 wyróżnienie. Praca Sebastiana wyróżniła się oryginalnością, świetnym pomysłem wykonania i twórczym podejściem do tematu. Rozdanie nagród nastąpiło 9 marca w siedzibie WCiES przy ulicy Starej 4. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy z kl. 2a!
klasa 1c,1b,1a

najwyższe srednie klas I-III

Po I semestrze najwyższą średnią ocen- 4.32 uzyskała klasa 1c, drugie miejsce zajęła klasa 1b - śr.4.2, a trzecie miejsce należało do klasy 1a - śr.4.00 Serdecznie gratulujemy!!!
Magdalena Sobień - klasa 3 a

Najwyższa średnia ocen

Najwyższą średnią ocen po I semestrze uzyskała Magda Sobień - śr.5.20 ! Drugie miejsce zajęła Anna Baczyńska - śr. 5.17 , a trzecie miejsce przypadło w udziale Hubertowi Drózdowi - śr. 5.12. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Julia Dzięcioł - klasa 2a

międzyklasowy konkurs literacki -warsztaty dziennikarskie kl.2 - opowiadanie twórcze

I miejsce w konkursie dla klas dziennikarskich na poziomie klas 2 zdobyła J.Dzięcioł (2a) II miejsce przypadło w udziale Olivierowi Sobocie-Szamockiemu (2b), a III miejsce zdobyła Weronika Aleszko( 2a) Tytuł opowiadania: DALSZE LOSY JULIE-BOHATERKI FILMU KIEśLOWSKIEGO-NIEBIESKI) Gratulujemy!
Wiktoria Penkalla -klasa 2b

konkurs literacki na najciekawszy MINIREPORTAŻ -warsztaty dziennikarskie

I miejsce za najciekawszy minireportaż pt.DŁUGA PRZERWA otrzymała W.Penkalla, II m. Olivier Sobota- Szamocki, zaś III m.zajął uczeń kl.1d - Mateusz Rybacki Gratulujemy!
A. Dzikowska , K.Rurka , Ł. Grudzień - klasa 1d

szkolny konkurs A LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ

W Dniu Wolontariusza ogłoszono wyniki szkolnego konkursu na najciekawszą prezentację A LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ... Jury przyznało I miejsce A. Dzikowskiej, II miejsce K. Rurce, a III miejsce Łucji Grudzień z kl.1d. Prezentacje były ciekawe i różnorodne. Zostały one zaprezentowane w Dniu Wolontariusza, a uczniowie otrzymali słodkie upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
W.Aleszko, A.Merta( 2A) , O.Pietrucha (1A)

Międzyklasowy konkurs literacki (warsztaty dziennikarskie)

Jury przyznało nagrody w międzyklasowym konkursie literackim w klasach dziennikarsko-filmowych. Na poziomie klas II oceniane było opowiadanie twórcze pt. MAM SZÓSTY ZMYSŁ, a zwycięstwo przypadło W. Aleszko i A. Mercie z kl.2a. II miejsce otrzymał O. Sobota-Szamocki z kl.2b, a III miejsce - O. Paczosa z kl.2b. Na poziomie kl.I oceniano najlepiej napisane WYWIADY. I miejsce zajęła O. Pietrucha, II miejsce H. Trzcińska, a III miejsce przypadło w udziale E. Malinowskiej - wszystkie uczennice z kl.1a. Gratulujemy!!!
Ania Baczyńska - klasa 2C

krzyżówka matematyczna

W piątek 21 XI 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs na krzyżówkę matematyczną. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród klas pierwszych i drugich. Niestety z klas trzecich tylko dwie osoby zdecydowały się przedstawić swoje propozycje krzyżówek. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Baczyńska z klasy IIc .Ta krzyżówka zostanie wydrukowana w najbliższym numerze Pausy i Ania otrzyma ocenę "6" z matematyki jako ocenę cząstkową. Dwie osoby zostały wyróżnione za swoje prace :Weronika Przewłocka z kl.I b oraz Filip Flatow z kl.Ic. Ci uczniowie również otrzymają oceny cząstkowe "6" z matematyki. Zwycięzcom i wyróżnionym -Gratulujemy- nauczyciele matematyki
6 uczniów z kl.1-3 (j.angielski)

Mazowiecki Konkurs Lingwistyczny

Dnia 18.11 nasi uczniowie wzięli udział w Mazowieckim Konkursie Lingwistycznym organizowanym przez Gimnazjum nr 113 w Warszawie. 6 z nich awansowało do drugiego etapu Konkursu.Są to: 1. Wiktor Jagodowicz kl 3c 2. Ryszard Niziński kl 2a 3. Alicja Wiercińska kl 3b 4. Anna Czeszejko kl 3c 5. Hanna Trzcińska kl 1a 6. Jakub Pudo kl 2b Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie klas dziennikarsko-filmowych 2a i 2b

Ouiz "Znam najwięcej filmów o ..."

Uczniowie klas dziennikarsko-filmowych 2a i 2b na warsztatach filmowych parami w ciągu dziesięciu minut muszą wypisać jak najwięcej tytułów filmów (i reżyserów tych dzieł), w których podejmowany był wskazany temat. To nie tylko wstęp do rozmowy o konkretnym gatunku czy rozwoju ujęcia tematu, ale także inspiracja dla młodych kinomanów do poszukiwania różnych typów filmów. Do tej pory zwycięskie okazały się dwa zespoły: Jakub Zińczuk-Tarasewicz i Olivier Sobota-Szamocki - kl.2b oraz Wiktoria Jurkiewicz i Hubert Piątkowski - kl. 2a
Ania Kopycka - klasa 3c

szkolny konkurs recytatorski POD RODZINNYM NIEBEM

31.10 odbyła się II edycja szkolnego konkursu recytatorskiego pt. POD RODZINNYM NIEBEM. Spośród 20 uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu, JURY wyłoniło następujących zwycięzców: I Miejsce: Anna Kopycka - kl 3c II Miejsce : Jan Pasik - kl 2a III Miejsce: Mikołaj Sroka kl.2a oraz Helena Sierzputowska kl.1a Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!
R. Niziński( 2a),J.Pudo(2b),M.Nowacki (3a)

zakwalifikowanie się do programu w Centrum im.prof.B. Geremka

3 uczniów z naszej szkoły uczestniczy w tym roku szkolnym w programie stypendialnym Fundacji Centrum im. prof. B.Geremka pod nazwą "Przez współczesność do historii ". Mikołaj Nowacki będzie brał udział w seminariach dyskusyjnych grupy europejskiej, a Ryszard Niziński i Jakub Pudo w warsztatach o tematyce globalnej.3 gimnazjaliści przeszli pomyślnie rozmowę z Komisją Stypendialną, która dotyczyła współczesnej historii i wykazali się dużą wiedzą oraz zainteresowaniem przeszłością swego kraju.

sukcesy w roku szkolnym 2013/2014

Małgorzata Chwalińska - klasa 3b

najwyższa średnia ocen w szkole

Małgorzata Chwalińska otrzymała w roku szkolnym 2013/2014 najwyższą średnią wśród uczniów naszego gimnazjum - 5.89 ! II miejsce , ze średnią 5.56 zajmują : Roksana Porębska ( 3b) oraz Patrycja Jońca ( 3c), a III miejsce należy do ucznia klasy 3c- Michała Raszkowskiego , tj. 5.50. Wśród uczniów klas drugich I miejsce zajmuje Hubert Drózd oraz Paula Wrzeszykowska z kl.2a- otrzymali oni śr. 5.20 , a z klas pierwszych - Anna Baczyńska z kl.1c - śr. ocen na świadectwie 5.21. W naszym gimnazjum aż 21 uczniów z klas III uzyskało średnią 5.0 i powyżej, a 33 uczniów z kl.III osiągnęło średnią 4.75 i powyżej ( zachowanie wzorowe lub bardzo dobre) i otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Michał Raszkowski - klasa 3c

Najlepiej napisany egzamin gimnazjalny kl.III - 2014

W tym roku szkolnym najwyższą notę uzyskał M. Raszkowski z kl. 3c- otrzymał on łącznie 189 pkt/201 ! Inni uczniowie: B.Wajda - 187pkt,M. Cendrowski - 186 pkt, D. Kuźma i A. Dąbrowski - 185 pkt,M.Chwalińska - 183pkt, J.Leń - 182pkt! Natomiast P. Jońca rozwiązała w 100% zadania z matematyki, a M. Chwalińska 100% z przedmiotów przyrodniczych.10 uczniów rozwiązało w 100% zdania na podstawowym poziomie z j.angielskiego , a na poziomie rozszerzonym z tego języka 100% uzyskali: A. Dąbrowski, D. Kuźma i B. Żółkiewski. Gratulujemy!!!
Justyna Leń - klasa 3b

Szkolny Konkurs Ortograficzny NASZ PATRON

Z okazji Dnia Patrona odbył się dn. 27 maja 2014 szkolny konkurs ortograficzny, do którego przystąpiło 35 uczniów z klas 1-3. W trudnym konkursie zwycięstwo przypadło Justynie Leń, której serdecznie gratulujemy!!!
Paula Wrzeszykowska - kl. 2 a

II Międzygimnazjalny Warszawski Konkurs Poezji Hiszpańskojęzycznej

Konkurs ten , pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Ambasady Królestwa Hiszpanii oraz Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW cieszy się dużą popularnością , choć organizowany jest po raz drugi - nasza gimnazjalistka - Paula Wrzeszykowska - zajęła III miejsce za wspaniałą recytację wiersza "La vaca estudiosa". Finał odbył się 29 maja, a Jury przyznało 3 miejsca spośród 15 finalistów. Pauli serdecznie gratulujemy!!!
Aleksandra Karbownik-Oheim - kl. 3d

Edison w gimnazjum

Aleksandra Karbownik-Oheim zwyciężyła w warszawskim konkursie doświadczeń przyrodniczych "Edison w gimnazjum". Uczennica wymyśliła doświadczenie bez użycia narzędzi laboratoryjnych - "Samopompujący się balonik". Oprócz wyjaśnienia zjawiska przyrodniczego musiała szczegółowo opisać zachodzące reakcje chemiczne. Opieką naukową zajęła się pani Małgorzata Talarek. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.
Maria Niedziałek - klasa 3b

Międzydzielnicowy Konkurs Recytatorski WARSZAWSKIE DZIECI

W konkursie zorganizowanym przez ZS nr 69 przy ul.Drewnianej Maria Niedziałek z klasy 3b zajęła I MIEJSCE. Utwory o tematyce wojennej zaprezentowali uczniowie z 78 szkół warszawskich. Jesteśmy dumni, że Marysia pokonała z łatwością licznych konkurentów i wierszem pt. POCZTA POLOWA zapewniła sobie miejsce na podium. Serdecznie gratulujemy!!!
Maria Niedziałek - klasa 3 B

WARSZAWSKI KONKURS RECYTATORSKI poezji K. Baczyńskiego

w dniu 13 maja został rozstrzygnięty konkurs na recytację wybranych wierszy konkursowych , które zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej Warszawy. Organizatorem XI edycji jest, jak zwykle, Gimnazjum nr 37 im. K. K. Baczyńskiego , a Patronat objął m.in.: Wydział Oświaty Warszawa-Śródmieście i Muzeum Powstania Warszawskiego. Marysia Niedziałek otrzymała wyróżnienie- serdecznie gratulujemy!!!
Roksana Porębska - klasa 3B

praca literacka - konkurs filmowy

Roksana Porębska z kl. 3b zdobyła III miejsce w konkursie filmowym organizowanym przez Gimnazjum nr 52. Patronat VIII już edycji konkursu międzyszkolnego objęły: Wydział Oświaty Warszawa- Wola i Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W zmaganiach finałowych uczestnicy II etapu mieli do napisania pracę literacką , która uwzględnia rzetelną , ciekawą i twórczą analizę dzieła filmowego pt. JAK TO JEST ... Tytuł pracy Roksany : Choroba Robbiego zmieniła całe ich życie.Zanalizuj sytuację bohaterów filmu. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
M.Raszkowski, R. Surowiecki - kl.3c

konkurs fizyczny LWIĄTKO

W tym roku szkolnym 2 uczniów z naszego gimnazjum otrzymało wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fizycznym LWIĄTKO. Zdobyli oni tytuł TAON. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!!!
Łukasz Górski - kl.3b

wydanie własnej książki

Łukasz, uczeń naszej szkoły, w wolnych chwilach poświęcał się swojej pasji- pisaniu książki pt. "Real Fiction. Ręce korupcji". Została wydana przez Warszawską Firmę Wydawniczą w kwietniu. Fabuła opiera się na wydarzeniach XXIII wieku - oto tajemniczy dowódca fregaty w galaktyce wraz ze swą załogą zmierza do nieuchronnej katastrofy , która wpłynie na losy skorumpowanego świata przyszłości.Autorowi serdecznie gratulujemy, a zainteresowanych zachęcamy do sięgnięcia po 440 stronicowy egzemplarz książki, który zaprowadzi do zagadkowych miejsc , w których jeszcze nikt nie przebywał...
Uczennice klas 1b i 1d

Międzyszkolny konkurs wiedzy o Węgrzech

Uczennice klasy 1b - Marta Myszkowska, Wiktoria Penkalla, Ofelia Paczosa, Natalia Umińska, Martyna Cała oraz uczennica klasy 1d - Katarzyna Sokołowska wzięły udział w finale międzyszkolnego konkursu wiedzy o Węgrzech organizowanego Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Węgierski Instytut Kultury. Nasze uczennice musiały zmierzyć się z trudnymi pytaniami w turnieju wiedzy. Druga część rywalizacji związana była z nakręconymi wcześniej filmami, które miały ilustrować hasło „Polak, Węgier – dwa bratanki”. Serdecznie gratulujemy.
Maria Wójcik - klasa 1c

konkurs chemiczny ŚLADAMI MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

Maria Wójcik z klasy 1c zdobyła wyróżnienie w V edycji konkursu krasomówczego organizowanego przez Gimnazjum nr 38 im. M. Curie-Skłodowskiej pod honorowym patronatem dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz prezesa Towarzystwa Marii Skłodowskiej- Curie w Hołdzie. Maria miała za zadnie przygotowanie popisu krasomówczego na temat życia i twórczości Marii Curie-Skłodowskiej i wygłoszenie go przed jury i publicznością.
M. Chwalińska,J.Leń,Ł.Górski - klasa 3B

Konkurs Wiedzy o Hiszpanii CONOCE ESPANA

3 uczniów z kl.3b zajęło II miejsce w Konkursie Wiedzy o Hiszpanii CONOCE ESPANA.Konkurs jest organizowany od 2007 roku przez XXXIV Liceum im.M.Cervantesa. Honorowy patronat objęło Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii- ranga konkursu była wysoka, a konkurenci dobrze przygotowani.Uczniowie współzawodniczyli w zmaganiach konkursowych dotyczących historii Hiszpanii XX wieku oraz życia i twórczości sławnego malarza, jakim był niewątpliwie Pablo Picasso.Przygotowywali się rzetelnie pod bacznym okiem p. M. Grodzkiej- Marziano. Gratulujemy!!!
P.Jońca,D.Kuźma,M.Roszkowski,M.Chwalińska

konkurs chemiczny ATOM I CZĄSTECZKA

12 marca odbył się szkolny etap warszawskiego konkursu chemicznego, do którego w tym etapie przystąpiło 28 uczniów z kl.1-3. Zadania testowe i otwarte były nie lada wyzwaniem dla młodych chemików naszego gimnazjum. Do drugiego etapu przeszli: P. JOŃCA 34/36 pkt, M. Raszkowski 31/36 pkt, M. Chwalińska 28/36 pkt oraz D.Kuźma 27/36 pkt. Serdecznie gratulujemy i życzymy szczęścia w II etapie!
Blanka Dzwonkiewicz - kl. 1b

Konkurs "Zachwyceni Budapesztem - plastyczne impresje"

Uczennica klasy 1b Blanka Dzwonkiewicz zdobyła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez MDK "Muranów" im. C.K. Norwida oraz Węgierski Instytut Kultury. Jury doceniło aż dwie prace z naszego gimnazjum i oprócz zwycięstwa Blanki, możemy cieszyć się z wyróżnienia, które otrzymała Dominika Ryniewicz z 1b. Serdecznie gratulujemy.
klasa 3 b

konkurs samorządowy SUPER KLASA

Po I sem. został ogłoszony przez Szkolną Radę Ministrów wynik na SUPER KLASĘ. Jury oceniało uczniów danej klasy przez cały I semestr- zbierali oni pkt i najwięcej zebrała ich klasa 3B. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w następnym, II semestrze 2014 r.!!!
klasa 1 b i klasa 1c

najlepsza średnia i najlepsza frekwencja

W I semestrze w klasowych zmaganiach o najlepsze średnie klas i wzorową frekwencję wygrały następujące klasy: NAJLEPSZA ŚREDNIA : 4.066 - klasa 1c oraz NAJLEPSZA FREKWENCJA : 90,35 % - klasa 1b Wszystkim uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!
Ryszard Niziński - klasa 1a

szkolny konkurs na najlepsze nagranie- audiobook- I edycja

Zespół humanistyczny zorganizował wewnętrzny konkurs na najciekawszą prezentację fragmentu ulubionej książki - audiobook- styczeń 2013.Komisja wysłuchała ok. 15 nagrań i zdecydowała się na wytypowanie I miejsca- jest to interpretacja fragmentu Małego Księcia w wykonaniu Ryszarda Nizińskiego. Serdecznie gratulujemy!!!
Łukasz Górski - kl. 3 b

międzyszkolny konkurs Tuwimowski

Łukasz Górski otrzymał wyróżnienie w kategorii WIERSZ w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 49 przy ul. Smoczej pt. KLUCZE DO WYOBRAŹNI. Do konkursu przystąpiło wiele gimnazjów z całej Warszawy. Prace w kategorii; praca plastyczna, wiersz, opowiadanie baśniowe , bardzo podobały się JURY - wybranie najlepszych prac było nie lada wyzwaniem. Serdecznie Łukaszowi gratulujemy !
Konrad Adler - kl. 1 e

szkolny konkurs literacki PATRIOTYZM NIEJEDNO MA IMIĘ

Konrad Adler został zwycięzcą szkolnego konkursu literackiego pt. PATRIOTYZM NIEJEDNO MA IMIĘ. II miejsce przypadło w udziale Igorowi Wielgołaskiemu z 3c , a III miejsce zostało przyznane Annie Kopyckiej z 2c. Serdecznie gratulujemy!
Jan Pasik - kl. 1a

szkolny konkurs recytatorski - wiersze TUWIMA

W szkolnym konkursie recytatorskim , na który uczniowie przygotowali wiele ciekawych wierszy Juliana Tuwima, I miejsce JURY przyznało Jankowi Pasikowi z 1 a za interpretację wiersza pt. Na noże. II miejsce zdobył Mikołaj Sroka ( także 1a) za interpretację wiersza Bal w operze, zaś III miejsce przypadło uczennicom : Roksanie Porębskiej ( 3b) i Ani Kopyckiej ( 2c).
zespół klasowy z 2c

Quiz ODESZLI W 2013

w szkolnym quizie zorganizowanym przez P.Annę Jernat - ODESZLI W 2013 brali udział wytypowani uczniowie ze wszystkich klas gimnazjalnych.Biogramy sławnych ludzi, którzy odeszli od nas w 2013 roku , przygotowała i zaprezentowała uczniom nauczycielka historii i WOS . Zmagania quizowe były zacięte, uczniowie bardzo starali się odpowiedzieć na każde pytanie.Po podliczeniu punktów okazało się, że najwięcej zdobyli ich przedstawiciele kl.2c , zaś II miejsce zajęła grupa uczniów z 3a i 3c, a III miejsce zdobyli uczniowie z kl. 3d
5 uczniów z kl. 3c

olimpiada z jezyka angielskiego

5 uczniów z kl. 3c : Dorota Kuźma , Adam Dąbrowski, Andrzej Grochowina, Ryszard Surowiecki, Bartłomiej Wajda zostali zakwalifikowani do II etapu kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego . W tym roku szkolnym olimpiady przedmiotowe uznane były przez uczniów jako bardzo trudne, dlatego cieszymy się z osiągnięć uczniów kl. 3c i serdecznie gratulujemy !
5 osobowa ekipa filmowa z 3c

Film na Horyzoncie - Etiuda pt. "Drzwi do..."

Grupa uzdolnionych uczniów z klasy 3c ( A. Grochowina, A. Cendrowski, Ł.Michalak,R. Surowiecki,D.Kunaniec) przygotowała swoją pierwszą minutową etiudę filmową i w ten sposób zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Film na Horyzoncie".Filmik można zobaczyć już na YOU TUBE. Chłopcy do 4 listopada muszą nakręcić kolejną , nieco dłuższą, konkursową etiudę, w której zaprezentują w sposób pomysłowy wszystkich członków 5 osobowej ekipy.
Ł. Górski, M. Hutorowicz - 3b, M. Nowacki - 2a

wybór do edycji programu Stypendialnego Fundacji Centrum im. prof. Geremka

Do kolejnej edycji - rok szkolny 2013/2014 - warsztatów edukacyjnych z historii najnowszej zakwalifikowali się 3 uczniowie naszej szkoły: M. Hutorowicz, Ł. Górski dostali się na warsztaty grupy europejskiej oraz M. Nowacki na warsztaty grupy globalnej. Wybrano ich w wyniku przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych , na które należało opracować wybrane zagadnienia z historii. Nie było łatwo, gdyż zadania były trudne, a poziom wysoki. W sumie zostali zakwalifikowani do programu uczniowie z Warszawy i województwa Mazowieckiego w liczbie 24 , w tym 3 uczniów z naszego gimnazjum. Jesteśmy z nich dumni! Gratulujemy!
klasa 3b

Czy wiem, co jem ?

Uczniowie klas II i III przystąpili do konkursu zorganizowanego przez nauczycieli WF w dn. 14 października. Konkurs był trudny- gimnazjaliści odpowiadali na 51 pytań i wykonywali szereg zadań. Obliczali wskaźnik BMI, rozwiązywali rebus, odgadywali przysłowie, hasło, kalambury, tworzyli przepis na pyszną sałatkę oraz komiks - wszystkie zadania dotyczyły zdrowego odżywiania. I miejsce otrzymała klasa 3b - serdecznie gratulujemy!
Ekipa filmowej klasy 3b

Filmowa Gra Miejska

Grupa uczniów z klasy 3b, biorąca udział w zajęciach filmowych zajęła I miejsce w Filmowej Grze Miejskiej. W projekcie brały udział szkoły uczestniczące w Edukacji Filmowej w kinie Muranów. Organizatorem były Nowe Horyzonty edukacji Filmowej. Gratulujemy!!!

sukcesy w roku szkolnym 2012/2013

klasa filmowa - II b

konkurs na MISTRZA SZKOŁY

Samorząd szkolny zorganizował w roku szkolnym 2012/2013 po raz pierwszy ciekawy konkurs,do którego przystąpiły wszystkie klasy naszego gimnazjum. Według kilku ważnych kryteriów ( m. in. zaangażowanie w życie szkoły, aktywność poza gimnazjum,wzorowa frekwencja) na czołowe I miejsce wysunęła się klasa II b. Życzymy w następnym roku szkolnym dalszych sukcesów!
R. Porębska,M.Chwalińska - 2b, H. Drózd- 1a

najwyzsza średnia

Najwyższą średnią na koniec roku szkolnego otrzymały w drugich klasach dwie uczennice z tej samej klasy : Roksana Porębska II b - śr. 5.4 Chwalińska Małgosia II b - śr. 5.4 W klasach I również średnie ocen były wysokie: I miejsce otrzymał Hubert Drózd z kl. I a - śr.5.3 gratulujemy!
Adrianna Morek, Moo Han Shin - kl.3 d

max. pkt na egzaminie gimnazjalnym - j.polski, matematyka

Ada Morek otrzymała maksymalna liczbę pkt za egzamin gimnazjalny z języka polskiego . Moo Han Shin z kl. 3d uzyskał 100% za egzamin gimnazjalny z matematyki. Ci uczniowie są naszą dumą- serdecznie gratulujemy !
M. Drabowicz, M. Kowalski, Z. Winkowska - kl.3c

100% na egzaminie z j. angielskiego - oba poziomy

Mateusz Drabowicz, Zuzanna Winkowska , Mikołaj Kowalski z kl. 3c otrzymali na egzaminie gimnazjalnym max. liczbę punktów z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów w wybranej szkole ponadgimnazjalnej!
D. Grzegórski-IIIc, D. Sobich -IIIc, A. Kin -IIId

Najlepsza średnia wśród kl.3 na koniec r.szk. 2012/2013

Spośród uczniów klas 3 , naszych tegorocznych absolwentów, najlepsze średnie ocen uzyskali: Damian Grzegórski -5.66( jest to także najwyższa średnia w naszym gimnazjum) Dorota Sobich - 5.64 Angelika Kin - 5.52. 13 uczniów z klas III uzyskało średnią powyżej 5.0. To ogromny sukces. 27 uczniów osiągnęło średnią 4.75 lub powyżej i zachowanie wzorowe lub bardzo dobre.W dniu 27 czerwca wszyscy otrzymują świadectwo z wyróżnieniem.
grupa gimnazjalistów z kl. 3

egzamin gimnazjalny- najlepsze wyniki 2013

Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza i językowa- najlepiej w tym roku szkolnym napisali: Moo Han Shin- 150 pkt, Zuzanna Ruszkowska- 149 pkt, Angelika Kin - 148 pkt, Zuzanna Winkowska - 147 pkt, Damian Grzegórski - 145 pkt, Damian Kwapisiński - 145 pkt, Gaweł Rzeźnik - 145 pkt
klasa II b

Szkolny Konkurs Filmowy

Klasa II b wygrała w Szkolnym Konkursie Filmowym w Dniu Patrona i zdobyła I miejsce. Zadania otrzymali uczniowie z wszystkich klas Gimnazjum im. K. Kieślowskiego. Uczniowie filmowali swoje zadania- po wykonaniu wszystkich trudnych poleceń Jury przyznało I miejsce w tej kategorii uczniom klasy filmowej- 2 B. Gratulujemy!
drużyny 3 osobowe z klas II gimnazjum

"I ty możesz zostać inżynierem" - konkurs matematyczno-chemiczny

W naszej szkole odbył się II etap konkursu I TY MOŻESZ ZOSTAĆ INŻYNIEREM. Zorganizowany już po raz trzeci przez nauczycieli Gimnazjum nr 36 im. K. Kieślowskiego konkurs miał na celu popularyzację wiedzy z matematyki i chemii - do II etapu zakwalifikowało się 7 zespołów z klas II gimnazjum liczących po 3 uczniów . Za każde z 5 zadań można było uzyskać 5 pkt - dwie drużyny z naszej szkoły otrzymały maksymalną ich ilość ! I miejsce przypadło zespołowi: M. Roszkowski, B. Wajda, B.Żółkiewski. II miejsce zdobyli: A. Dąbrowski, D. Kunaniec, I. Wielgołaski, a III miejsce zajęły dziewczęta : P. Jońca,I. Dudzińska, D. Kuźma
6 osobowa grupa uczniów z kl. II i III

Warszawski Konkurs " Atom i cząsteczka"

Uczniowie z klas II : P. Jońca, M. Roszkowski -IIc,M. Chwalińska- IIb oraz z III : M. Shin III d , J. Sztark- IIIb i D. Sobich - IIIc zakwalifikowali się do Warszawskiego Konkursu Chemicznego pt.ATOM I CZĄSTECZKA". I etap odbył się w lutym w szkole, do której uczestnicy uczęszczają i zawierał 20 zadań testowych + 3 otwarte. Do II etapu kwalifikowani byli uczniowie, którzy otrzymali 75 % pkt. Już niedługo ( 25 maja) gimnazjaliści będą zmagać się z trudnymi pytaniami z dziedziny chemii w II etapie- odbędzie się ten etap w Gimnazjum nr 102 przy ulicy Wichrowej w Wawrze.
klasa II c

"Lepsza szkoła"

Uczniowie z klasy II c uczestniczą już drugi rok w Ogólnopolskim Projekcie Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego pt. "Lepsza szkoła". Wiedza historyczna jest sprawdzana cyklicznie ( co miesiąc) , a do szkoły przesyłane są raporty .Ocena poziomu wiedzy uczniów odbywa się za pomocą specjalistycznych testów , a osiągnięcia naszych gimnazjalistów są porównywane z wynikami klas z całej Polski. Uczniowie z klasy II c sytuują się wciąż na dobrej pozycji- wyniki można sprawdzić i na bieżąco śledzić w zakładce na naszej stronie internetowej - LEPSZA SZKOŁA.
Mikołaj Hutorowicz- klasa II b

Konkurs Historyczny MKO

Mikołaj Hutorowicz zakwalifikował się do FINAŁU Konkursu Historycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uzyskał roczne stypendium Fundacji Centrum im. prof. B. Geremka dla uczniów uzdolnionych historycznie. Projekt warsztatów to równoległy program kształcenia w stosunku do tradycyjnego modelu szkolnego. Fundacja wspiera zdolnych uczniów o zainteresowaniach humanistycznych nie tylko poprzez system warsztatów, ale także wizyt studyjnych oraz wypłat miesięcznego stypendium.
Łukasz Górski - klasa II b

Konkurs Historyczny MKO

Łukasz, tak jak Mikołaj Hutorowicz, uzyskał roczne stypendium Fundacji Centrum im. prof. B. Geremka dla uczniów uzdolnionych i zainteresowanych historią. Program jest bardzo ciekawy - są to m.in. interaktywne, oparte na dyskusji zajęcia prowadzone przez historyka. Warsztaty poświęcone są nie tylko historii, ale też zagadnieniom tolerancji oraz mechanizmom powstawania uprzedzeń i stereotypów.
klasa II b ( filmowa)

konkurs filmowy

Klasa 2b - filmowa- wygrała konkurs Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Przygotowane przez nich miniaturowe dzieło nosi tytuł TAJEMNICE NASZEJ SZKOŁY . Nagrodą jest wyjazd do Wrocławia w dn.4-6 maja na projekcję 3 filmów nominowanych do Nagrody Młodej Widowni.Będą one pokazane równolegle w 8 krajach europejskich. Wybrane filmy to:The Suicide Shop, UPSIDEdown, The Zigzag Kid.
M.Oszczak- III c, G.Płażalska-III b, P.Łukuć-I

konkurs jezyka angielskiego

17 kwietnia Michał, Gabrysia i Patryk otrzymali wyróżnienie w konkursie j. angielskiego TONGUE TWISTER organizowanym przez XLIV LO im. Dobiszewskiego. Pytania z gramatyki i literatury angielskiej przygotowały najlepsze anglistki z "Dobisza"- prof.Dańczak, prof. Reszko- Kurek. To wspaniałe wyróżnienie - w zmaganiach z trudnym testem wielokrotnego wyboru brało udział 300 gimnazjalistów z całej Warszawy!
Agnieszka Pawlińska - III b

Konkurs wiedzy o Hiszpanii

W kwietniu część uczniów z naszego gimnazjum przystąpiło do Ogólnowarszawskiego konkursu wiedzy o Hiszpanii zorganizowanego przez XXXIV LO im. M. Cervantesa. Czołowy Patronat objęło Biuro Radcy Ambasady Hiszpanii. Była to już V edycja konkursu , który nosił tytuł CANOCE ESPANA. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, współczesności, architektury, sztuki , kultury i języka Hiszpanii. Trudna okazała się szczególnie gramatyka, gdyż należało się wykazać wiedzą spoza programu gimnazjalnego. Agnieszka w tej edycji zdobyła II miejsce- jesteśmy z niej dumni.
Igor Sobiech, Damian Chąchyra - klasa III c

konkurs ekologiczny Godzina dla Ziemi

Dwóch uczniów z klasy 3c otrzymało cenną nagrodę- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym WWF w kategorii gimnazja z okazji znanej w całej Polsce akcji GODZINA DLA ZIEMI. Uczniowie wykonali grupowy plakat z surowców wtórnych.Nagrodą jest spotkanie z pracownikami Fundacji WWF Polska.
Ryszard Surowiecki - klasa II c

Konkurs fizyczny Lwiątko

Ryszard Surowiecki z klasy II c otrzymał tytuł TAON w konkursie fizycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół przy Liceum S. Witkiewicza w marcu 2013r. Konkurs Lwiątko, wymyślony przez fizyków na Ukrainie, wzorowany jest na matematycznym Kangurze. Uczeń wybiera jedną właściwą odpowiedź spośród 5 możliwych - pytań testowych jest 30. TAON to tytuł dla ucznia, który otrzymał nie mniej niż 75 pkt i nie więcej niż 100.
Kamil Stankiewicz - klasa III d

Konkurs fizyczny Lwiątko

Kamil Stankiewicz z klasy III d otrzymał tytuł TAON w konkursie fizycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół przy Liceum S. Witkiewicza w marcu 2013r. Konkurs Lwiątko, wymyślony przez fizyków na Ukrainie,wzorowany jest na matematycznym Kangurze. Uczeń wybiera jedną właściwą odpowiedź spośród 5 możliwych- pytań testowych jest 30. Taon to tytuł dla ucznia , który otrzymał nie mniej niż 75 pkt i nie więcej niż 100
Klub Ośmiu Wspaniałych

konkurs Wolontariatów Europejskich

5 kwietnia nasz szkolny klub Ośmiu Wspaniałych został wyróżniony za działania wolontariackie. Przedstawiciele Klubu odebrali w Młodzieżowym Domu Kultury Muranów Listy gratulacyjne.Dyplomy wręczył zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście-pan Krzysztof Czubaszek.Obok wolontariuszy z Gimnazjum nr 72, 38 nasi wolontariusze-ludzie dobrej woli- zostali docenieni za swą chęć niesienia pomocy innym , poświęcenie swego cennego czasu mimo wielu zajęć szkolnych.
Zhanna Viznovych - klasa III b

wyróżnienie na Festiwalu Piosenki

Podczas trwania Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów doceniono nie tylko zespół Forte Bis przygotowany przez Panią G. Byczkowską, ale też piosenkę solową w wykonaniu Zhanny. Interpretacja utworu pt. PŁACZE MOJE SERCE z muzyką J. Piątkowskiego zwróciła uwagę Jury i Zhanna otrzymała wyróżnienie.
zespół FORTE BIS

konkurs zespołów wokalnych

22 marca nasz szkolny zespół wokalny FORTE BIS , który przygotowała pani G. Byczkowska, odebrał wspaniała nagrodę - ZŁOTĄ VENĘ w kategorii zespołów wokalnych.Grupa piosenką pt. NA SKRZYDŁACH ROZTAŃCZONYCH MARZEŃ spodobała się wymagającemu Jury w czasie wspaniałych dni spotkania z twórczością młodzieży na Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów.
sztafeta pływacka

konkurs pływacki dzielnicy śródmieście

W marcu , w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, nasza młodziutka drużyna pływacka chłopców (J. Kubica,P. Kaproń,B. Wajda, K. Olszewski, P. Lewandowski) zdobyła brązowy medal na zawodach sportowych w ośrodku sportowym OSiR-u. Wśród szkół gimnazjalnych śródmieścia chłopcy spodziewali się dużej konkurencji i zdobycie III miejsca w dzielnicy uznają za znaczny sukces.
Jakub Pietraszko - klasa III c

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Z naszego gimnazjum sukcesy w Kuratoryjnym konkursie osiągnęli uczniowie klas III : Kuba Pietraszko ( III c) i Zuzia Ruszkowska( III b). I etap odbył się w szkole i polegał na udzielaniu odpowiedzi na trudne pytania dotyczące Unii Europejskiej i ekonomii. II etap ( styczeń) wydał się uczniom trudniejszy- należało nie tylko zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru , ale też przygotować prezentację związaną z problemami środowiska lokalnego.Kuba zwrócił uwagę na ważny temat dopingu młodych chłopców uczęszczających na siłownie osiedlowe i otrzymał za niego 75% głosów Jury.
Zuzanna Ruszkowska - klasa III b

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Zuzanna Ruszkowska wraz z Kubą Pietraszko brała udział w II etapie Kuratoryjnego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Uzyskała ona maksymalną ocenę za projekt indywidualny " Aktywizacja lokalnych społeczności na rzecz jakości otoczenia na przykładzie działań podejmowanych na Mokotowie " . 100% za projekt dla Zuzi uważamy za ogromny sukces !
klasa II c

najwyższa frekwencja

Oto kolejny szkolny konkurs, w którym zwycięstwo należy przyznać klasie 2 c. Frekwencja tej klasy po I semestrze wynosi 89.06 % ! Czekamy na powtórzenie sukcesu ze stycznia! Ponadto w klasie 2 c jest najwięcej ocen wzorowych z zachowania (4). Uczniowie mają się już na baczności, gdyż pozostałe klasy dążą do uzyskania lepszych wyników na koniec roku. Gratulujemy i życzymy sukcesów pozostałym klasom !
H.Drózd Ia, D. Sobich IIIc, M. Chwalińska IIb

Najwyższa średnia ocen

Po I semestrze najwyższą średnią ocen ze wszystkich uczniów klas I uzyskał Hubert Drózd z kl. 1a. Z grupy uczniów uczących się w klasach II najlepsza okazała się Małgosia Chwalińska z kl. 2b. Natomiast Dorota Sobich z kl.3c uzyskała najwyższą średnią ocen wśród gimnazjalistów klas III , a także wśród uczniów całej naszej szkoły (5,23). Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki finałowe - kto zostanie zwycięzcą w konkursie szkolnym "najwyższa średnia ocen w Gimnazjum nr 36 im. K. Kieślowskiego 2012/2013" ?
klasa II c

najwyższa średnia

W naszym gimnazjum, gdy zbliża się małymi krokami styczeń, przyglądamy się i porównujemy wyniki nauczania w poszczególnych klasach.Ogromnym sukcesem klasy 2 c jest zajęcie I miejsca spośród 11 klas w kategorii "najlepsza średnia klasy" po I semestrze. Już niedługo dowiemy się , czy klasa 2 c utrzyma tytuł lidera, gdyż klasa 2 b miała średnią tylko o siedem setnych niższą! Cieszymy się z powodu wyników klasy 2 c , ale kibicujemy także klasie 2 b.
Zhanna Viznovych - klasa III b

Konkurs piosenki gimnazjalnej

Uczennica klasy III b, Zhanna Viznovych zdobyła III miejsce w konkursie piosenki gimnazjalnej organizowanej przez LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego. Jest to przyjazne gimnazjom liceum, gdyż pedagodzy organizują co roku kilka konkursów o różnorodnej tematyce właśnie dla młodzieży gimnazjalnej.
drużyna unihokeja

konkurs w unihokeju- dzielnica sródmieście

w październiku w ramach rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła III miejsce w dzielnicy. Brązowy medal w unihokeju ucieszył wszystkich, gdyż zespół nie zdążył dobrze się poznać i zintegrować - wszak to dopiero początek roku szkolnego, a drużynę zasilili również nasi nowi koledzy z I klasy.
klasa filmowa - II b

Wirtualny Festiwal Filmowy

Konkurs został zorganizowany przez PISF, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawska Szkołę Filmową 26 września przez 3 godziny. Festiwal był elementem programu edukacji filmowej dla polskich szkół ponadpodstawowych (Filmoteka Szkolna)realizowanego od 2009 roku. Był okazją do zaprezentowania wiedzy online o fabule filmów polskich, reżyserach,obsadzie aktorskiej, terminach związanych z filmem. Otrzymaliśmy wyróżnienie- jest to ważna nagroda dla klasy , która jako pierwsza w historii gimnazjum uczęszcza na dodatkowe zajęcia filmowe.

dziennik elektroniczny

mobiDziennik
2018/2019
logowanie »»»


Październik 2018

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
imieniny:
Pelagia, Piotr, Ziemowit, Jan, Paweł, Izaak, Michalina, Michał

Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Technikum Kinematograficzno-Komputerowe im. Krzysztofa Kieślowskiego z siedzibą w Warszawie, przy ul. Polnej 7, zwane dalej Szkołą.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

listownie:
ul. Polna 7, 00-625 Warszawa

za pomocą poczty elektronicznej:
sekretariat@technikumpolna.pl

Inspektor ochrony danych

Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest Adam Kozakiewicz.
Można się z nim kontaktować wysyłając wiadomości na adres skrzynki pocztowej: iod@technikumpolna.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez Szkołę, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e).

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcą Państwa danych osobowych będzie firma świadcząca usługi hostingu strony internetowej oraz skrzynek poczty elektronicznej Szkoły.

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z Instrukcji kancelaryjnej Szkoły opracowanej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (UE) 2016/679 przysługuje Państwu:
  1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
  2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
  3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
  4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
  5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
  6. prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Klauzula informacyjna w dokumencie CV

Kandydat przesyłający CV winien umieścić klauzulę informacyjną w dokumencie CV
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko ……………… w Technikum Kinematograficzno-Komputerowe im. Krzysztofa Kieślowskiego z siedzibą przy ul. Polnej 7 w Warszawie, zwanym dalej Szkołą, zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
Wiem, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę oraz przyjmuję do wiadomości, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Zapoznałem się z oświadczeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych.

Wszystkie CV bez powyższej klauzuli informacyjnej nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji i będą usuwane z baz administratora.
w szkole
uczniowie
archiwum wydarzeń
2017/18
archiwum gimnazjum 36