• 21 listopada - Dzień Życzliwości

  21 listopada - Dzień Życzliwości

  • 2019-11-26

  21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To dzień pozytywnych emocji i dobrych uczynków.
  Został on uchwalony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Z czasem święto stało się dniem służącym promowaniu idei pokoju na całym świecie, poprzez okazywanie innym ludziom życzliwości, serdeczności i przekazywanie pozdrowień. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w ponad 180 krajach.

  Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.

  21 listopada w naszej szkole zawisły plakaty promujące tę akcję, było kolorowo i radośnie. Była też okazja, aby obdarować innych życzliwym gestem, dobrym słowem. SU przygotował karteczki, na których widniały miłe słowa: dajesz mi uśmiech, jesteś wyjątkowy, miło cię widzieć, uśmiechnij się, życzę ci szczęścia, dobrze że jesteś, dobrego dnia. Każdy mógł podarować ten skromny prezent swojej koleżance, koledze czy nauczycielowi.

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!