• 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • 2019-01-17

  Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. już Finał tej akcji. W tym roku ekipa Jurka Owsiaka grała na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tego dnia na ulice polskich miast wyruszyło 120 tysięcy wolontariuszy. Oprócz zbiórki publicznej Finał WOŚP umożliwiał także wsparcie celu poprzez przekazanie darowizn kanałami elektronicznymi. Dodatkowo zbiórce towarzyszyły również aukcje charytatywne. Każdy mógł przekazać przedmioty na sprzedaż, a dochódz aukcji przekazanyzastał na WOŚP.

  Wolontariusze to siła Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tylko dzięki nim orkiestra jest wstanie grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W naszej szkole zainteresowanie akcją było bardzo duże, dlatego też stworzyliśmy trzyosobowe grupy, w których zbieraliśmy pieniądze. W grupie zawsze raźniej, nie tylko zrobiliśmy coś dobrego dla innych, ale też miło spędziliśmy czas!

  Wszyscy wolontariusze wyposażeni zostali w puszkę, identyfikator oraz oczywiście czerwone serduszka– które rozdawane byłyosobom wspierającym akcję. Nasza szkoła odbierała pakiety wolontariusza w sztabie na Muranowie. Tam odbyło się też krótkie szkolenie i już o godzinie 10: 30 byłyśmy z koleżankami gotowe na rozpoczęcie kwesty. Nasza grupa zbierała pieniądze między innymi w Centrum – gdzie pod Pałacem Kultury i Nauki powstało finałowe miasteczko WOŚP. Były koncerty, diabelski młyn, stamtąd też wystartował trzynasty bieg „Policz się z cukrzycą”. W miasteczku znajdowały się też namioty sponsorów m. in. MBanku, Allegro, TVN-u, Play. W których na uczestników czekały gorącenapoje i wiele atrakcji. Wybrałyśmy się również na spacer po Nowym Świecie, gdzie inni spacerowicze pomimo pogody – która w tym roku nie sprzyjała – chętnie angażowali się w zbiórkę. Całą imprezę zakończyło „Światełko do nieba”! Tegoroczny pokaz był wyjątkowy, ponieważ w tym roku Warszawa zrezygnowała z pokazu fajerwerków na rzecz pokazu laserów.

  Powrót z wydarzenia możliwy był dzięki Klubowi Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, który włączył się w orkiestrowe granie. Zgodnie z tradycją z poprzednich lat, również i w tym roku we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, Tramwajami Warszawskimi oraz Miejskimi Zakładami Autobusowymi uruchomione zostały okolicznościowe linie autobusowe oraz tramwajowe, obsługiwane historycznym oraz zabytkowym taborem.

  Siema!
  Maja Mądra 3A