Technikum Kinematograficzno-Komputerowe
 • Akcja Robótka

  Akcja Robótka

  • 2022-12-19

  Wszechświat i w tym roku nikogo nie oszczędza. Najpierw była pandemia, teraz jest wojna. Wydaje się, że w obliczu wszelkich zdarzeń nawet najcierpliwszym wyczerpały się już zasoby hojności, energii i dobroczynności.

  Tymczasem Starszaki z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie chyba szczęśliwie dla nich, nie zdają sobie sprawy z kruchości naszego świata, z zawiłości międzynarodowej polityki i po prostu jak co roku czekają na Robótkowiczów. Na te wszystkie dobre, ciepłe, serdeczne słowa, które wysyłacie do nich od lat w kartkach, listach, a nawet paczkach. Po raz kolejny trzeba Starszaków przynajmniej na odległość przytulić, aby poczuli, że są dla kogoś ważni, że ktoś o nich pamięta.

  To ponad setka intelektualnie i fizycznie niepełnosprawnych dorosłych w najróżniejszym wieku, od młodzieży po emerytów.

  Uczniowie TKK kolejny raz licznie włączyli się w ROBÓTKĘ i wykonali dla mieszkańców DPS w Niegowie piękne kartki świąteczne. Wszystkim zaangażowanym w tę akcję SU serdecznie dziękujemy. Życzymy pięknych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten magiczny czas uświadomi nam, co jest w życiu ważne. Pod świąteczną choinką znajdźmy wszyscy życzliwość, miłość bliskich ludzi i przyjaźń, czyli coś czego kupić się nie da, a bez czego nasze życie traci głębszy sens.