Technikum Kinematograficzno-Komputerowe
 • Uczniowie TKK podbijają Włochy!

  Uczniowie TKK podbijają Włochy!

  • 2022-10-17

  W dniach 3-14 października 2022 r. grupa 20 uczniów naszej szkoły pod opieką 3 nauczycieli brała udział w wyjeździe do włoskiej Padwy w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

  Pierwsze dwa dni upłynęły pod znakiem integracji, przełamywania barier, zadań team-buildingowych i innych ćwiczeń oraz warsztatów, których celem była wzajemna komunikacja, współpraca, wymiana poglądów i doświadczeń na różne tematy. Uczniowie mieli także możliwość rozwijać swoje kompetencje językowe, nieustannie rozmawiając z wykorzystaniem języka angielskiego oraz momentami także włoskiego. Codzienne warsztaty i zajęcia w szkole partnerskiej, powiązane z podstawą programową realizowaną na co dzień w szkole, były również poświęcone wzajemnemu zapoznaniu się ze swoimi kulturami, gdzie sami uczniowie prezentowali je w sposób przez siebie wybrany. Dzięki pobytowi we Włoszech nasza młodzież mogła również poznać włoski system edukacji "od podszewki", uczestnicząc w lekcjach w Liceo Fermi.
  Kolejne dni minęły na poznawaniu dziedzictwa i kultury Włoch. Uczniowie zwiedzili między innymi Padwę, Chioggię czyli tzw. małą Wenecję, samą Wenecję, Weronę oraz wiele innych pięknych miejsc.
  Szczegółowa relacja z wyjazdu znajduje się na Facebooku szkolnym: https://www.facebook.com/technikumpolna i projektowym: https://www.facebook.com/TKKwWarszawie.

  Przedsięwzięcie pn. "Uczniowie TKK podbijają Włochy!" nr 2021-1-PMU-4185, realizowane w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego