Technikum Kinematograficzno-Komputerowe
 • Studniówka

  Studniówka

  • 2023-02-13

  Luty to w szkołach średnich czas studniówek, na które młodzież (i nie tylko ona) czeka z niecierpliwością. Taki bal uczniów klas maturalnych Technikum Kinematyczno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego odbył się 4 lutego 2023 r. w hotelu Radisson Blue Sobieski w Warszawie.

  Był to bal wyjątkowy pod wieloma względami. Uczniowie byli bardzo eleganccy, a uczennice zachwycały w wieczorowych sukniach. Uroczystość rozpoczęła się niezwykłym polonezem, skomponowanym specjalnie na tę okazję przez ucznia klasy 4a, Pawła Kornatowskiego. Dostojność poloneza została przełamana nowoczesnym brzmieniem, a Paweł swoją kompozycją na zawsze zapisze się w pamięci TKK.

  Jak nakazuje tradycja poloneza poprowadziła p. dyrektor Beata Markulis i p. wicedyrektor Marcin Łoziński.

  Po pięknym układzie choreograficznym przyszedł czas na przemowy i podziękowania.
  Przedstawiciele uczniów klas czwartych – Alicja Maciejewska i Jakub Mroczek- w imieniu maturzystów podziękowali dyrekcji, wychowawcom i wszystkim nauczycielom za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Pani prof. Sylwia Dobrowolska – Kubiak i pani Wioletta Nędzyńska otrzymały szczególne podziękowania za przygotowanie układu choreograficznego poloneza i pomoc w jego opanowaniu. Uczniowie pamiętali też o rodzicach, którzy przez wiele lat troszczyli się, kochali, a w tym ostatnim okresie pomogli w organizacji studniówki.

  Następnie pani Dyrektor w swoim przemówieniu życzyła młodzieży sukcesów na maturze oraz w dorosłym życiu, trafnych wyborów i realizacji marzeń.

  W ten sposób oficjalnie rozpoczął się drugi studniówkowy bal naszej szkoły.

  Zabawa była bardzo udana i trwała do wczesnych godzin porannych. Na parkiecie było tłoczno przez całą noc. Tańczyli uczniowie i nauczyciele. Wszyscy do dziś wspominają wspaniałą atmosferę tego balu.