• Warsztaty teatralne w teatrze OFF i Cyna na Radzymińskiej 53

  Warsztaty teatralne w teatrze OFF i Cyna na Radzymińskiej 53

  • 2019-10-04

  Klasa 1a 2 października wybrała się do teatru OFF i Cyna na monodram oparty na twórczości Adama Mickiewicza. Pani Małgorzata Duda –Kozera powitała klasę przed teatrem i od razu zabrała na niezwykłą wycieczkę po galerii swojego męża, Krzysztofa Kozery. Po prezentacji niezwykłych obrazów, uczniowie zostali zaproszeni na spektakl. Niezwykłe wnętrze starej praskiej kamienicy oczarowało nad od samego początku. Płonący w kominku ogień, zapach świeżej kawy, wygodne fotele i poduchy zapraszały, by się wygodnie rozsiąść i smakować teatr w zupełnie innym wydaniu. Mickiewicz na rockowo brzmiał świeżo i młodzieżowo. Znane teksty zyskały jakby nowe życie.

  Po niezwykłym występie, pani Małgorzata zaprosiła uczniów na warsztaty teatralne. Wspólne śpiewanie Stepów Akermańskich zachęciło wszystkich do próbowania swoich sił w improwizacjach. Okazało się, że i Redutę Ordona można przedstawić w wersji rockowej. Warsztaty były magicznym przeżyciem. Uczniowie klasy 1a mieli okazję zaprezentować swoje talenty muzyczne. Przez półtorej godziny w sali słychać było piękną muzykę, śpiew i radość z obcowania z wielką poezją.

  Trudno opisać, co tam się działo. Najlepiej tę atmosferę oddają opinie samych uczniów:
  Nie znosiłem Mickiewicza…do dziś (Mikołaj)
  Możemy częściej wychodzić do teatrów? Byłem zaskoczony, że w takiej kamienicy można zorganizować takie miejsce…(Przemek)
  Serio…to było najlepsze wyjście w całej mojej edukacyjnej karierze (Mikołaj)
  Wspaniali ludzie, wspaniałe miejsce
  Coś pięknego
  To wyjście było super (Zuzia)
  To było niesamowite (Michał)

  Połączona energia pani Małgorzaty Dudy- Kozery i młodzieży dała niesamowity efekt. Z żalem wychodziliśmy, przekonani, że musimy niebawem powrócić w to niezwykłe miejsce.