Technikum Kinematograficzno-Komputerowe
 • Żegnamy się z gimnazjalnym księgozbiorem

  Żegnamy się z gimnazjalnym księgozbiorem

  • 2019-10-23

  11 października 2019 roku Technikum Kinematograficzno-Komputerowe przekazało gimnazjalny księgozbiór panu Krzysztofowi Dąbrowskiemu, który wspiera fundacje polonijne w Kazachstanie.

  Uczniowie klasy 2a przez kilka dni pakowali książki do pudeł, a w piątek wraz z kolegami z klasy 3d zapakowali je do samochodu pana Krzysztofa.

  Transport książek wyruszy w tę daleką podróż w czerwcu 2020 roku.

  Bardzo cieszymy się, że nasze lektury posłużą jeszcze Polakom mieszkającym tak daleko od rodzinnego kraju. Czekamy niecierpliwie na relację z wyprawy.

  A tak o całej akcji mówi jej pomysłodawca:

  Pomysł stworzenia polskiej biblioteki "Overland" dla Polonii zamieszkującej tereny Kazachstanu już dawno kiełkował nam w głowach.
  Dopiero zakup zdezelowanego Fiata Ducato (stąd „Ducato mission”) popchnął nas do decyzji: Zróbmy to!
  W teorii plan jest prosty: Zebrać jak najwięcej polskich książek, zawieźć je do Kazachstanu i otworzyć polska bibliotekę klubu "Overland - Land Rover Club Poland".
  Na chwilę obecną mamy zgłoszenia z dwóch miejsc z Nur-Sułtan (Astana) od nauczycieli języka polskiego.
  "Overland - land rover club Poland" – to grupa przyjaciół których na początku połączyła wspólna pasja: Offroad i Land Rovery.
  Za pomysł odpowiedzialnych jest dwóch "wariatów" z grupy. Krzysiek i Edek (bądź jak kto woli Krzysztof i Edward).
  Wyprawę planujemy na czerwiec 2020.
  Projekt dopiero wystartował i jeszcze sporo przygotowań i wyzwań przed nami, ale wierzymy, że wspólnie uda się go zrealizować!
  Już wiemy, że zbiórka książek to najmniejszy "problem". Największym wyzwaniem będzie kwestia formalna – jak to wszystko wwieźć na teren Euroazjatyckiej Unii Celnej.